Tesettür Giyimde Kumaş Önerileri?

Tesettür Giyimde Kumaş Önerileri?

Tesettür Giyimde Kumaş Önerileri?

Tesettür Giyim Kumaş Önerileri

Tesettür giyim kumaş önerileri denildiğinde, bedene yapışmayan ve bol olduğu kadar, göze hitap eden, kumaşlar tercih edilmelidir. Özellikle tesettür giyim için tercih edilecek kumaşlar, şeffaf  olmayan ve iç göstermeyen kumaşlar tercih edilmelidir. Ayrıca vücut hatlarının belli etmeyecek şekilde kalın olmalıdır.

Tesettür Giyim Nedir?

Tesettür giyim, kelime anlamı, kapanma, örtünme olarak bilinmektedir. Bu nedenle kapanma ile giyim ilişkilendirilerek tesettür giyim oluşturulmuştur. Teknolojinin gelişmesi, tesettür giyimi olumlu yönde etkilemektedir. Tesettür giyim, örtünme anlamında olduğu için, tekstil firmaları, kapalı giyiminde çeşitliliğe giderek tesettür giyimde tekstilin gelişmesinden nasibini almıştır. Bu nedenle tesettür giyim denildiği zaman, kapanma ve giyim modellerinde çeşitlilik artışı yaşanmaktadır. Her türlü isteğe ve modele göre tasarımlar artarak bol seçeneklerin sunulduğu giyim sektörü haline gelmiştir.

Tesettür giyim modellerinin artması, giyim için belirlenecek olan kumaşların seçimini etkilemektedir. Kumaşın işleme sokulmadan önce, tesettür giyim için uygun olmalıdır. Örneğin kalın kumaş modellerini, tesettür giyimin daha çok tunik üstüne giyilen tarz modellerin üzerine uygulanması ya da daha ince şifon kumaşların tesettür giyim için çok faza uygun olmadığı gibi ince ayrıntılar bulunmaktadır.

Tesettür Giyimde Kumaş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür giyimde kumaş seçimi yapılacağı zaman günlük ya da mevsimlik giyimler için kumaş seçiminin daha rahat ve esnek kumaşlardan seçilmesi uygun olur. Tesettür giyimde kumaş seçileceği zaman, bedene yapışmayan ve beden hatlarını belli etmeyen kumaş seçimlerine gidilmelidir.

Tesettür giyimde kumaş seçimi yapılacağı zaman, sentetik ve naylon karışımı yoğun olan kumaşlar tercih edilmemelidir. Çünkü sentetik kumaş türleri, hava almadığı için, vücudu daha çok terleterek kokuya neden olur. Ayrıca vücut hava almadığından dolayı, sağlıksızdır ve rahatsız edicidir. Tesettür giyim için ideal kumaşlar arasında çok fazla ütü istemeyen ve sentetik oranı en az olan kumaş türleri seçilmelidir. Pamuk oranı fazla olan kumaşların seçilmesi, vücudun hava alması açısından önemlidir.

Tesettür giyimde kumaş seçiminde keten kumaşları sağlık açısından uygundur. Yalnız keten kumaşta dikkat edilmesi gereken nokta, çok fazla ütü gerektiren bir kumaş türü olmasıdır.

Tesettür Giyim Modellerinde Kumaş Seçimi

Tesettür giyim modellerinde kumaş seçimi, denildiği zaman daha çok pantolon üzerine tuniklerin tercih edildiği görülmektedir. Böyle olmasının nedeni, tayt türü ya da klasik model pantolonların üzerine giyilen tunikler, pantolonu tamamlayıcı giyim unsurlarıdır. Tunikler pantolon üzerine seçileceği zaman salaş ve bol olan tunik modelleri tercih edilmelidir. Çok dar ve nefes almayan sentetik kumaştan yapılmış tunikler tercih edilmemelidir.

Tesettür giyim modellerinde kumaş seçiminde, elbise modellerinin tercih edilmesine bağlı olarak, belden oturtmalı ve basenlerden itibaren parçalı ve kiloş elbiselerin tercih edilmesi iyi bir seçim olabilir. Tesettür giyim modellerinde gömlek giymek tercih ediliyorsa, giyilen gömleğin naylon oranı fazla olmamalıdır. Bedene fazla yapışan ve esnek olmayan, şifon kumaşlar uygun olmayabilir.

Tesettür Giyimde Günlük Modellerde Kumaş Seçimi!

Tesettür giyimde günlük modellerde kumaş seçimi, her zaman rahatlık ve sağlıklı olması ön planda olmalıdır. Esnek kumaşlar tercih edilerek, vücuda hava aldırmayan kumaş   türlerinden uzak durulması önerilmektedir.

Tesettür giyim modellerinde şal için kumaş seçimi oldukça önemlidir. Şal seçimi tesettür giyimin tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu nedenle şal seçimlerinde kumaşların hava alan kumaş türleri olması tercih edilmelidir. Ayrıca kullanım açısından kolaylık sağlayan ve esnek türde kumaşların tercih edilmesi önerilmektedir. Tesettür giyim modellerinin her alanında   sadelik hoş ve zarif görünmek için her zaman ön plandadır. Ayrıca şık günler için kullanılmak üzere şifon kumaş modelindeki şalların seçimi de özel günlerde kullanılabilen, kumaş modelleri arasındadır.

Büyük bir değer

Ürün yelpazemizde rekabetçi fiyatlar sunuyoruz.

Dünya Çapında Teslimat

200'den fazla ülke ve bölgeye ürün gönderiyoruz.

Güvenli Ödeme

Dünyanın en güvenli ödeme yöntemleriyle ödeme yapın

Güvenle alışveriş yapın

Alıcı Korumamız, satın alma işleminizi kapsar.

7/24 Yardım Merkezi

Sorunsuz bir alışveriş deneyimi için 24 saat yardım.

Fırsatlardan yararlanmak için E-Bültene üye ol!
En son güncellemeler için haftalık bültene abone olun