Tesettür Giyimde Uygun Beden Seçimi Neden Önemli?

Tesettür Giyimde Uygun Beden Seçimi Neden Önemli?

Tesettür Giyimde Uygun Beden Seçimi Neden Önemli?

Tesettür Giyimde Uygun Beden Seçimi Neden Önemli?

Moda, her şeyden önce kendine yakışanı giymektir. Bu anlayıştan yola çıkarak kendi tarzımızı oluşturmak mümkündür. Özellikle tesettür giyim alanında beden, kalıp, model gibi unsurlar oldukça önem taşımaktadır.

Tesettür Giyimde Şık Olmanın Tüyoları

Tesettür, amacı itibariyle manevi bir boyut taşır. Bu nedenle bu tarzı taşırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunların başında vücut hatlarını belli etmeyecek kıyafetler seçmek gelir.

Örtünme olarak kabul edilebilecek bir giyim tarzı olan tesettür, kişiye kendini muhafaza etme algısını yerleştirir. Bu algının altında yatan ise görünüş itibariyle dikkat ve ilgi çekmeyecek kıyafetler tercih etmektir.

Tesettür giyim tarzına bürünmek, şık olmayı engeller bir durum değildir. Özellikle son birkaç yıldır bu alanda tekstil sektöründe büyük gelişmeler meydana gelmiştir. Üreticiler, her kitleye hitap edebilecek tarzda kıyafet seçenekleri sunmaya başlamıştır.

Kıyafet seçiminde en önemli unsurlardan biri vücudunuzu tanımaktır. Vücut şekliniz ve beden ölçülerinize uygun tercih yaptığınız sürece, giydiğiniz her kıyafet üzerinize yakışacaktır.

Tesettür giyimde şık olmanın bir diğer yolu da başörtü ve elbise kombini uyumudur. Renk, model ve kumaş gibi ayrıntılar dikkate alınarak kombin yapılmış bir tarzla mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Uygun Model Tercihi

Günümüz şartlarında birçok tesettür giyim mağazası bulmak mümkündür. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan değişik ve modern kapalı giyim tarzları sebebiyle bu tarz mağazaların sayısı oldukça artırmıştır.

Tesettür giyimde alışveriş yaparken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri model seçimi olmaktadır. Bu giyim şekli amacı itibariyle vücuda tam oturan ve hatları belli eden kıyafetler için uygun değildir. Bunun yerine daha rahat ve bol kesimlere sahip modeller tercih edilmelidir. Ferace, etek-bluz, etek-gömlek, pantolon-gömlek gibi birçok seçenek bulunur. Bu seçenekler arasından tarzınıza en uygun olanı seçerek modern tesettür giyim alanında ikon haline gelebilirsiniz.

Bu giyim tarzında oldukça sık tercih edilen bir diğer seçenek ise tam boy uzun elbiselerdir. Tek parça giy-çık kategorisinin vazgeçilmezi olan bu elbiseler, uygun başörtü, ayakkabı ve çantayla kombin yapıldığı takdirde inanılmaz bir şıklık yakalamak mümkündür.

Bütün bu seçeneklerin tercihi tamamen sizin zevkinize ve tarzınıza bağlıdır. İstediğiniz giyim şekline göre pantolon, etek veya elbiselerden herhangi biriyle kapalı giyim konusundaki bütün olumsuz yargıları yıkabilir, yerine teşvik edici izlenimler bırakabilirsiniz.

Tesettür Giyimde Beden Tercihi

Tesettür giyimde önemli noktalardan biri de uygun beden seçimi olmaktadır. Bu unsur, elbisenin modelinden bir tık daha önde sayılabilir. Örneğin elbise modeli her ne kadar bol ve salaş olsa da, size küçük gelecek bir beden tercih ettiğinizde üzerinize yapışmasına ve istediğiniz formun elde edilmemesine sebebiyet verebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça artan internetten tesettür giyim alışverişi bu sorunu üst safhaya taşımıştır. Bu nedenle özellikle internet alışverişlerinde daha dikkatli olması gerekir.

Örneğin s beden kıyafet seçimi için sahip olunması gereken ölçüler; göğüs için 83-88 cm, bel için 70-74 cm, basen için ise 94-98 cm’dir. Bu ölçülere sahip iseniz, s beden veya 38 beden kıyafetler sizin için uygun olacaktır.

Vücut ölçüleriniz göğüs için 115-122 cm, bel için 94-100 cm, basen için 118-123 cm aralıklarında ise bedeniniz 48-50 arasındadır. Bu ölçülere sahil biri için xl beden tesettür kıyafetleri uygun olacaktır. Bu ölçülere sahip olur l beden tesettür kıyafeti alışverişi yaparsanız, mağduriyete sebebiyet vermiş olursunuz.

Tesettür giyim için beden seçimi hususunda dikkate alınması gereken bölge ölçüleridir. Kıyafetlerde kalıp, kumaş, dikim gibi sebepler ölçü değişikliğine sebep olabileceği için, örneğin siz 40 beden olsanız bile her kıyafetin 40 bedeni size olmayacaktır. Bu nedenle özellikle internet alışverişlerinde bedenden ziyade bölge ölçülerini dikkate almak daha mantıklı olacaktır.

Büyük bir değer

Ürün yelpazemizde rekabetçi fiyatlar sunuyoruz.

Dünya Çapında Teslimat

200'den fazla ülke ve bölgeye ürün gönderiyoruz.

Güvenli Ödeme

Dünyanın en güvenli ödeme yöntemleriyle ödeme yapın

Güvenle alışveriş yapın

Alıcı Korumamız, satın alma işleminizi kapsar.

7/24 Yardım Merkezi

Sorunsuz bir alışveriş deneyimi için 24 saat yardım.

Fırsatlardan yararlanmak için E-Bültene üye ol!
En son güncellemeler için haftalık bültene abone olun