Sepet (0)

Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

FERAY KAYA Üyelik Hakkında

ABDULLAH KAYA'ya ait (bundan sonra FERAY KAYA olarak anılacaktır) www.feraykaya.com’a ait üyelik ve üye işlemlerine dair bilgilere bu sözleşmede maddeler ve başlıklar halinde bulabilirsiniz.

FERAY KAYA Üyelik Nedir?

Online Alışveriş Platformlarında sisteme kayıt olmak ve bilgileri ilgili platform alt yapısına kaydetmek tamamen alışveriş yapan kişilerin yararına olan bir uygulamadır.

FERAY KAYA Üyelik Bilgileri Neden Gereklidir?

 • Üye alışveriş yaptığı platforma bilgilerini girerek daha sonra satın almış olduğu ürünlerin takibini yapabilmesi için.
 • Üye alışveriş yaptığı platforma bilgilerini girerek, firma tarafından satılan ürünlerin takibini yapabilmesi için gereklidir. (Bu bilgilerle kargo süreçleri takip edilmektedir.)
 • Üye bilgilerini girmekle yasal olarak herhangi bir hükümlülük yüklenmez.
 • Üye bilgilerini istediği zaman FERAY KAYA platformundan sildirebilir.
 • Üyelik işlemi ücretsizdir.

Diğer Platformlar Üzerinden Oluşturulan Üyelikler

FERAY KAYA tarafından oluşturulan üyelikler; bu sözleşme içeriğinde diğer platformlar tarafından sipariş isteğinde bulunan müşterilerin üyelik bilgileri yukarıda bahsi geçen “FERAY KAYA Üyelik Bilgileri Neden Gereklidir?” başlığında yer alan maddeler doğrultusunda veritabanına kaydedilmektedir. Örneğin WhatsApp, Instagram ve muhtelif platformlardan FERAY KAYA ile mesaj üzerinden, sesli mesaj üzerinden sipariş isteklerinde bulunan müşteriler sistemimize Üye olarak kaydedilmektedir ve sipariş takibi gibi durumlar için bilgileri saklı tutulur. Bu bilgiler SMS ve Mail marketing için müşteri tarafından iptal beyanı bulunmadıkça kullanılabilir.

FERAY KAYA Bilgilendirme SMS ve Mail Onayları Nedir?

Üye Olmak için girilen bilgiler FERAY KAYA ve yan kuruluşları tarafından otomatik olarak veritabanına kaydedilir ve daha sonra “Marketing – PR” çalışmaları için kullanılır ve hiçbir şekilde üçüncü taraflarla bu bilgiler paylaşılmaz. Üyelik işlemi tamamlanırken bu sözleşmeye dayalı olarak SMS ve Mail Marketing – PR çalışmaları için mail ve SMS gönderimlerini kabul etmiş olur. İstenirse daha sonra “Hesabım” alanından bu seçeneklerden sadece SMS yada sadece Mail bilgilendirmeleri tercih edilebilir veya ikisi birden iptal edilebilir.

Üyelik İptali sonrasında veritabanında yer alan bilgilerle tarafınıza yine SMS veya Bilgilendirme Maili gelebilir, bunun için FERAY KAYA’ya bu SMS ve Bilgilendirme Maillerini almak istemediğini beyan etmesi gerekmektedir. Beyanda bulunmadan yasal olarak başvurulan hukuki işlemler bu sözleşmeye dayalı olarak geçersiz sayılacaktır. Bu gibi durumlarda dahi, tarafımızdan SMS ve Mail iptaline ve gönderilmeyeceğine dair gönderilmiş herhangi bir bildiri olması gerekmektedir.

Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

FERAY KAYA Online Alışveriş Platformunda Üyelik 3 farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir.

 • Kayıt Olmak;
 • ABDULLAH KAYA’ya ait feraykaya.com.tr adresi üzerinde bulunan Online Alışveriş Platformu sayfalarının muhtelif yerlerinde “Üye Ol – Kayıt Ol – Hızlı Üyelik – Üye Olmadan Alışverişe Devam Et – Telefonla Giriş” ve buna benzer nitelikte terimler “Sistemsel – Yazılımsal” olarak aynı başlık altında toplandığı için standart üyelik işlemi gerçekleştirilmiş olur ve yukarıdaki “FERAY KAYA Üyelik Bilgileri Neden Gereklidir?” altında yer alan maddeleri kapsamaktadır.
   
 • Hızlı Üyelik
  Üye Olmadan Alışverişe Devam Et – Telefonla Giriş terimleri “Üye Kayıt” işleminin teknik olarak aynısıdır ve “Üye Kayıt” ile ilgili yukarıda bahsedilen maddeler birebir geçerlidir. Bahsedilen terimlerin altında teknik olarak siparişleri takip edebilmek, üzerinde işlem gerçekleştirebilmek için kişilerin bilgilerini almak sistemsel bir zorunluluktur. “Üye Olmadan Alışverişe Devam Et” teriminin sistemsel karşılığı, “Üye Kayıt – Kayıt Ol” başlıklarının altında istenilen bilgilerin sadece bir kısmını karşıladığı için sistemsel olarak üye niteliği taşımadığından “Üye Olmadan Alışverişe Devam Et” terimi kullanılmıştır. Bu nedenlerle “Üyelik İptali” içeriğinde bu seçeneklere dair yapılan üyeliklerin de iptal edilmesi gerekmektedir.
   

FERAY KAYA Tarafından İptal Edilecek Olan Üyelikler veya Muhtelif Platformlarda Engellenecek durumlar Nelerdir?

 • Nefret ve Ahlak Dışı söylemlerde bulunan kişilerin üyelikleri tek taraflı FERAY KAYA tarafından iptal edilir.
 • Sahtekarlık veya benzeri durumlar tespit edildiğinde iptal edilir.
 • FERAY KAYA ismine zarar verecek eylemlerde veya girişimde bulunuluyorsa üyelik iptal edilir.
 • Bunların dışında henüz keşfedilmemiş bir durumdan dolayı FERAY KAYA üyelik iptali yapabilir ve bu sözleşme gereğince işlem gerçekleştirebilir.

Aşağıdaki Durumlarda Üyelikler İptal Edilmez.

 • Üyenin verdiği son siparişinin üzerinden henüz 60 gün geçmemişse.
 • Farklı bir E-Posta adresi veya telefon numarasından iptal isteğinde bulunuyorsa üyelik iptal edilmez.
 • Bunların dışında henüz keşfedilmemiş bir durumdan dolayı FERAY KAYA üyelik iptali isteğine olumsuz dönebilir ve bu sözleşme gereğince işlem gerçekleştirebilir.

Üye Güvenliği

ABDULLAH KAYA'ya ait www.feraykaya.com.tr Online Alışveriş Platformu son teknoloji yazılımlar ile geliştirilmiş olan T-Soft E-Ticaret Sistemleri tarafından hizmet almaktadır. Bu sözleşme gereğince herhangi bir bilgi kaybında veya çalınması (Hack) gibi durumlarda doğrudan Tekrom Firmasının Markası olan T-Soft yazılımının sorumluluğundadır.

Güvenlik konusu tek taraflı olmadığından müşterilerin aşağıda belirtilen maddeler ve bu maddelere dair benzer durumlarda üyenin kendisi de sorumludur.

 • FERAY KAYA’ya girdiğiniz bilgileri kimse ile paylaşmamak.
 • Güvenli olmadığını düşündüğünüz veya ortak alanlarda kullanılan bilgisayarlardan ve diğer cihazlardan giriş yapmamak.
 • FERAY KAYA adına arayan ancak FERAY KAYA’ya ait olmayan numaralardan, aranmalar, SMS ve Mail gönderimlerine cevap vermemek. Bu cevabın içeriğinde şahsi bilgilerinizi paylaşmamak.
 • FERAY KAYA adına arayıp Kredi Kartı bilgilerinizi isteyenlerle bu bilgileri paylaşmamak.

Başkası Adına Oluşturulan Siparişler ve Bilgi Beyanı

FERAY KAYA Online Alışveriş yapılabilen internet mağazacılığında herkes yurtiçi ve yurdışı siparişler verilebilir. Bununla birlikte, eşiniz, dostunuz veya arkadaşınız sizin adınıza sipariş verebilir. Bu durumda sizi tanıyan kişilerin bizimle paylaşmış olduğu size ait bilgiler nedeniyle FERAY KAYA sorumlu tutulamaz ve hukuki olarak yükümlülüğü bulunmamaktadır. Beyanınız doğrultusunda sizin adınıza verilen sipariş veya buna ait bilgiler ilgili Yasal Birimler tarafından istenirse FERAY KAYA paylaşacaktır.

Üyelerden Gelen Yorumlar ve Memnuniyet Mesajları

FERAY KAYA Online Alışveriş Mağazası stratejik olarak www.feraykaya.com.tr, WhatsApp, Instagram ve sahip olduğu diğer online platformlar üzerinden gönderilen çeşitli memnuniyet ve şikayet mesajlarını ve diğer medya dosyalarını online platformlarında paylaşabilir. Üyelik İşlemi gerçekleştirildiğinde bu sözleşme gereğince müşteriler/üyeler bu hakkı sözleşmeyi onaylayarak FERAY KAYA’ya vermiş olurlar. Paylaşılan bu medya dosyalarını üye itirazı doğrultusunda FERAY KAYA kendi isteği doğrultusunda silebilir/yayımdan kaldırabilir. Herhangi bir ön beyan olmadan hukuki yollara başvurulan durumlarda FERAY KAYA ve bünyesinde barındırdığı diğer platformlar bundan sorumlu tutulamaz.

Ürün Ara